Dariusz Jackowski (Drone Music Project)

od lat dba o oprawę muzyczną Drone Film Festival Poland

Dariusz Jackowski – jako jedyny stały członek Drone Music Project od lat dba o oprawę muzyczną Drone Film Festival.

 

Komponował muzykę do przedstawień cyrkowych (prezentowane m.in. podczas Carnavalu Sztukmistrzów, OFCA, Regensburg Popkultur 1) i teatralnych (m.in. Wrocławski Teatr Współczesny, Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego). Udźwiękawia gry i filmy. Prowadził Wrocławską Orkiestrę Improwizującą. Tworzył elektronikę do muzyki poważnej (Musica Polonica Nova, Musica Electronica Nova). Nie pojechał na premierę swojej instalacji na Warszawskiej Jesieni, bo miał premierę musicalu w Capitolu. Grał na Avant Art, Wrocław Industrial Festival, Rytuale, Skarżyskim Święcie Fabryk oraz na Dniu Papiernika w Świeciu. Wykładał syntezę dźwięku w Instytucie Informatyki UWr, prowadził zajęcia na ASP, warsztaty z glitch artu, serię pokazów filmów niemych z muzyką na żywo. Wydawał płyty w netlabelu latynoskich gothów i gra na kilkudziesięciu instrumentach z całego świata.

Obecnie gra m.in. w industrialnym zespole Monument Zero (zagrał na wszystkich jego wydawnictwach za wyjątkiem pierwszej płyty) i powstałym z Drone Music Project trip-hopowym duecie Shandar. Obecnie wydaje muzykę w Ubocze Rec. Podczas Podwodnego Wrocławia 2024 zadebiutuje jego nowy projekt – Owies, oparty na starych (początek XX wieku) nagraniach polskiej muzyki w USA i instrumentach etnicznych z całego świata.

Dariusz Jackowski

Pokazy audiowizualne Drone Music Project odbędą się podczas finału 6. Drone Film Festival Poland 2024 już w najbliższą sobotę 18 maja na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW przy ul. Strzegomskiej 55. Zapraszamy 🙂

Będzie się działo. 🚀🚀