Drone Film Festival Poland 2024

Uniwersytet Dolnośląski DSW Wrocław

Historia festiwalu zaczęła się w 2016 roku,

kiedy to grupa pasjonatów latania bezzałogowymi statkami powietrznymi, związana z wtedy jeszcze Dolnośląską Szkołą Wyższą we Wrocławiu, obecnie Uniwersytetem Dolnośląskim DSW, postanowiła stworzyć międzynarodowy konkurs filmowy i fotograficzny.

Pomysłodawca przedsięwzięcia Przemysław Artur Sowiecki, jego żona Aleksandra Skudlarska, wykładowcy uczelni – Piotr Żukowski, Bogdan Bugajski oraz przyjaciele ekipy: Anna Sabo, Krzysztof Świderski, Oliwer Britton, Radosław Bugajski i Jacek Mądry powołali do życia międzynarodowy konkurs.

W programie odbyły się panele branżowe, prezentacje już nieistniejącego systemu Drone Radar oraz prezentacja pracowni Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW Motion Capture. W konkursie zaprezentowano 28 filmów i 16 fotografii zrealizowanych na całym świecie.

Druga edycja festiwalu w 2017 roku przeszła do historii

koncertem muzyki eksperymentalnej, której częścią były dźwięki silników dronów.

W 2018 roku festiwal na chwilę wylądował w Legnicy. Następnie dwie edycje 2019 i 2020 odbyły się we wrocławskiej Czasoprzestrzeni. Festiwal uziemiła na dobre pandemia, po której ówcześni organizatorzy już nie wystartowali.

Minął jakiś czas. Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu stała się w 2023 roku Uniwersytetem Dolnośląskim DSW i jest częścią Federacji Naukowej WSB-DSW Merito.

Drony dostępne dla każdego, zagościły na półkach wielu sklepów oraz na zajęciach również naszej uczelni. Pomysłodawcy festiwalu nadal latają coraz to nowszymi dronami, a ich pasja do realizacji podniebnych obrazów przyczyniła się do ponownego startu Drone Film Festiwalu.

 

Dzięki zaangażowaniu Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW we Wrocławiu po raz szósty będziemy mogli podziwiać na dużym ekranie filmy i fotografie z całego świata.

Uniwersytet Dolnośląski DSW

6. DRONE Film Festival Poland 2024

Filmy i fotografie będą prezentowane i oceniane przez Jury w następujących kategoriach konkursowych:

NEW PERSPECTIVE

Nowa perspektywa miejsca, obiektu, sytuacji itp…

Kategoria filmowa i fotograficzna.

HAPPINESS

Dowolna interpretacja szczęścia.

Kategoria filmowa i fotograficzna.

RACER EXTREME

Dynamika i prędkość przy użyciu dronów wyścigowych FPV.

Kategoria filmowa.

360

Kategoria filmowa i fotograficzna.

VERTICAL

Świat w pionie i telefonie.

Kategoria filmowa i fotograficzna.

AI

Z wykorzystaniem narzędzi AI.

Kategoria filmowa i fotograficzna. 

DODATKOWO

Jury przyzna nagrody najlepszy film i fotografię „Zdolnego Śląska”, za efekty specjalne oraz dźwięk i muzykę wykorzystaną w filmach.

Prace konkursowe można zgłaszać do 8 maja 2024 wysyłając zgłoszenie na email dronefilmfest@gmail.com

Projekcje konkursowe, prezentacja fotografii, imprezy towarzyszące i gala wręczenia nagród odbędzie się 18 maja 2024 roku.

Na finałowe wydarzenie zapraszamy 18 maja 2024 r. do Auli im. profesora Roberta Kwaśnicy na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu przy ulicy Strzegomskiej 55.

Uniwersytet Dolnośląski DSW Wrocław
Uniwersytet Dolnośląski DSW Wrocław

Festiwal powstaje przy współpracy partnerów:

Agencja Marketingowa SowiWeb, Exdart – Obrazy bez granic, Fundacja obrazy bez granic, Pentagon Studio, Owl You Need – Portal Twórczych i Aktywnych, Samodzielne Stowarzyszenie Ludzi Kreatywnych 10%Art, oraz Koło Filmowe Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW.

Udział w festiwalu, zgłoszenia i wstęp jest bezpłatny. Zapraszamy.