Warsztaty dronowe dla dzieci i młodzieży w Legnicy w ramach Drone Film Festival Legnica 2018

Jednym z celów festiwalowych jest edukacja dronowa, co zresztą widać po corocznych prelekcjach, jednak w tym roku zwróciliśmy się również do najmłodszych. Drony to przyszłość, więc nie ma co się dziwić fascynacją tymi bezzałogowcami wsród młodych ludzi, którzy w swoich umysłach tworzą dla siebie przyszłość. Czy zawód – operator drona to zawód przyszłości? Dwóch wykładowców w skrócie zaprezentuje praktyczne zastosowanie dronów i możliwości rozwoju zawodowego jakie nam drony.

Zainteresowanie warsztatami jest duże, jednak nikomu nie odmówimy uczestnictwa, sala jest wielka 🙂 Mieliśmy sporo zapytań również od starszej młodzieży dlatego podzieliliśmy wszystkich na odpowiednio dobrane grupy wiekowe. 

Uczestników warsztatów zachęcamy także do poszerzenia wiedzy na temat w.w. zawodu w trakcie drugiego dnia festiwalowego, zarówno do wysłuchania prelekcji:

  • Joanna Wieczorek – ekspert prawa lotniczego/Jerzy Makula- kapitan LOTmistrz szybownictwa ”Polskie prawo i polskie technologie dla dronów, czyli jak bezpiecznie latać w USpace.” https://lataj.pro/
  • Kamil Wasilewski – prawnik ”Nagrywanie i filmowanie dronem – wybrane problemy prawne”

Jak i obejrzenia filmów czy wysłuchania wedyktów Jury, jedne i drugie są dawką wiedzy w tej dziedzinie. Po wręczeniu nagród i możliwe, że uprzednim teście sprawdzającym zdobytą wiedzę wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymają pamiątkowy certyfikat.

warsztaty dronowe dla dzieci

Warsztatom będzie towarzyszyć krótki występ – premiera utworu Roberta Luchowskiego ”Drony”.

Impreza będzie filmowana, dlatego w razie jeśli Państwo (rodzice) nie wyrażacie na to zgody na pokazanie wizerunku swojego lub dziecka to prosimy nas o tym wcześniej poinformować.