Podsumowanie Drone Film Festival Wrocław 2016

Szanowni Państwo,

drodzy uczestnicy festiwalu, partnerzy, sponsorzy, goście, a przede wszystkim drodzy organizatorzy. Zakończyliśmy finałowy etap I edycji DFF Wrocław 2016. Większości z Was jestem już znany, ale przedstawię się, nazywam się Przemysław ”Sowa” Sowiecki. Na co dzień związany jestem z firmą SowiWeb, Samodzielnym Stowarzyszeniem Ludzi Kreatywnych 10%Art i Kreatywnikiem. Niektórzy twierdzą, że jestem dyrektorem DFF Wrocław 2016, ale wolę zwrot „kreatywny ogarniacz”, „pomysłodawca”. W tym miejscu wykorzystam możliwości naszej strony i pragnę złożyć serdeczne podziękowania wszystkim tak mocno zaangażowanym w powstanie tego projektu. Zacznę od początku…

Cały projekt został wsparty przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu (Projekt dofinansowany jest ze środków budżetu Województwo Dolnośląskiego) w ramach MikroWsparcie ESK2016. OKiS to dopiero początek historii powstawania, czas na naszych partnerów. Zacznę od pana Bogdana Bugajskiego, to on zadowolony z pomysłu na tak wyjątkowy festiwal jako wykładowca uczelni rozpoczął współpracę między Dolnośląską Szkołą Wyższą, a SSLK10%Art. I tak do organizatorów dołączyły kolejne osoby związane z DSW, wśród których koniecznie muszę podziękować panu prof. DSW dr hab. Janowi Stasienko, pełniącego funkcję kierownika Zakładu Nowych Mediów. Kolejna osobą związaną z uczelnią i pełniącą ważną rolę w szeregach organizatorów Drone Film Festival Wrocław 2016 jest pan David Frik – rzecznik prasowy DSW i naszego festiwalu, dziękuję. Dziękuję władzom uczelni za udaną współpracę. Dziękuję panu Januszowi Gajdeckiemu, specjalisty w dziedzinie Motion Capture.

Czas na Jury…z tego co zdążyłem zauważyć ich emocjonujące debaty zapoczątkowały powstanie świetnego zespołu sędziów. Więcej o naszych Jury znajdziecie tu. Dziękuję Wam 🙂

Od lewej: Krzysztof Świderski, Anna Sabo-Bęłczącka, Piotr Żukowski, Oliver Britton.

Podsumowanie Drone Film Festival Wrocław 2016

 Kapituła Jury Drone Film Festival Wrocław 2016
(Na fotografii z rekwizytami 3.2.1 Photo  Fot. Jacek Mądry)

na-strone-2

Następnie chciałbym swoje podziękowania skierować w kierunku pana Pawła Korzec, redaktora dla pilota.pl i twórcy jakże niezbędnej aplikacji dla operatorów dronów – Drone Radar. Dziękuję.

Dziękuję również sponsorom i partnerom. Podziękowania przesyłam dla : Drony. net (internetowy sklep z dronami ze świetnym serwisem), EkoAr (producenci ekologicznej żywności z aronii), Nokia ( z siedzibą we Wrocławiu), Globaltech ( nowoczesne rozwiązania w budownictwie).

Szczególne uznanie kieruję w stronę huty szkła Wrześniak Glassworks. Dzięki rozmowom, stałej komunikacji i otwartości firmy na innowacyjne i mogłoby się wydawać szalone pomysły ( Dzwoni facet do huty: ”Dzień dobry , a robicie drony ? Nie, hmm, a to z tego katalogu to nawet mi całkiem przypomina drona…a może by tak…” ) powstały znane już nam przepiękne Kryształowe Drony . Dziękuję pani Barbarze Kuszkowskiej, prezesowi firmy, a nade wszystko ludziom, którzy własnoręcznie je zrobili.

Kryształowy Drone

Kryształowy Dron

na-strone-2

Dziękuję naszym patronatom medialnym : Echo24, Telewizji Kłodzkiej, DronStopColor, TuWroclaw i innym mediom, które nagłaśniały o naszej imprezie, między innymi Radio Wrocław czy Gazecie Wrocławskiej.

Dziękuję naszym prowadzącym, zawsze uśmiechniętym konferansjerom: Martynie Gajdzie i Dariuszowi Goławskiemu.

Kolejne podziękowania lecą do Fundacji Qdowa, Damiana Wojtkiewicza z Kudowskiego Centrum Kultury, Radosława Bugajskiego, Aleksandry Jakubowskiej, Jacka Mądrego, Szczepana Smoleńskiego i Michała Poczobuta z firmy Voidio, firmie Novelty z Wrocławia ( kursy na drony), firmie 321 Photo (fotobudka – idealna na imprezy), Michałowi Motyka.

Nade wszystko dziękuję Aleksandrze Skudlarskiej, mojej życiowej partnerce, za wsparcie i wszelką pomoc. Uczestnicy znają ją lepiej niż mnie, to ona koordynowała kontakt z uczestnikami. W tym roku niestety nie mogła osobiście uczestniczyć na gali, wspierała nas online.

Dziękuję wszystkim uczestnikom, widzom, przybyłym gościom i innym, o których przez przypadek mogłem zapomnieć. Bez Was wszystkich ten festiwal by nie powstał.

 

Podsumowując, Drone Film Festival Wrocław 2016 to było wspaniałe wydarzenie, pełne ludzi z pasją. Nie musimy zadawać sobie pytania czy będzie następna edycja( oczywiście w inny dzień niż 11 listopada). Naprawimy niedoskonałości, będzie cieplej, poprawimy łączność z zagranicą oraz jakość wyświetlanych obrazów, będzie nas jeszcze więcej, a ja postaram się bardziej wyspać. 😉 (Mamy też nadzieję, że na kolejną edycję samochód robota Eugeniusa będzie już sprawny 🙂 )

Drone Film Festival 2017 coming soon…

z wyrazami podziękowania

                                                                                          Przemysław ”Sowa” Sowiecki

Drone Film Festival Wrocław 2016