Muzyka i drony – Koncert wariacje muzyczne z dronami

Drony bzyczą, warczą, wieją, wydają bardzo charakterystyczne dźwięki i to właśnie one zagoszczą w aranżacjach muzycznych trójki muzyków. Dariusz Jackowski, Anna Porzyc i Michał Poczobut to zespół stworzony specjalnie na potrzeby tego festiwalu i projektu organizowanego przez Związek Kompozytorów Polskich Oddział we Wrocławiu – Skrzypce + Dron. Poznajcie bliżej sylwetki tego trio.

Dariusz Jackowski

Muzyka i drony

Multiinstrumentalista, improwizator, specjalista w dziedzinach zastosowania systemów generatywnych w muzyce i programowania audio. Współpracował z wieloma uznanymi artystami, muzykami i kompozytorami, m.in. z Pawłem Hendrichem, Cezarym Duchnowskim, Andrzejem Bauerem, Rafałem Augustynem, Kostasem Georgakopulosem i Ainarą LeGardon. Wykładał syntezę dźwięku w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest autorem prac naukowych na prestiżowych konferencjach, m.in. International Computer Music Conference oraz Sound and Music Computing Conference. Brał udział m.in. w festiwalach Musica Polonica Nova, ISMC World Music Days i Avant Art Festival. Jest inicjatorem i pomysłodawcą różnego rodzaju innowacyjnych projektów, łączących muzykę z nowoczesnymi technologiami. Obecnie pracuje w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu, gdzie kontynuuje badania, współpracuje z artystami, i prowadzi autorski cykl wykładów o muzyce algorytmicznej, warsztaty syntezy dźwięku oraz orkiestrę improwizującą.

Anna Porzyc

Muzyka i drony

Kompozytorka, teoretyk muzyki, pedagog. W latach 2005-2010 studiowała teorię muzyki na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Na tej samej uczelni, w 2010 roku ukończyła studia I stopnia (dyplom z wyróżnieniem), a w 2012 roku studia II stopnia (również z wyróżnieniem) w zakresie kompozycji muzycznej. Kształciła się pod kierunkiem Jana Antoniego Wichrowskiego (kompozycja ogólna), Cezarego Duchnowskiego (kompozycja komputerowa) oraz Zbigniewa Karneckiego (kompozycja teatralna i filmowa). Jej utwory autonomiczne wykonywane były w Polsce m.in. na festiwalu Musica Electronica Nova we Wrocławiu, na koncertach kameralnych organizowanych przez Filharmonię Wrocławską, a także w Niemczech na koncertach muzyki elektroakustycznej pt. „Two Sample” w Kolonii i w Essen. Jest laureatką m.in. Konkursu dla Młodych Kompozytorów I Gorzowskiego Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Wojciech Kilara oraz VII Konkursu Kompozytorskiego im. Zygmunta Mycielskiego. Obecnie uczy przedmiotów teoretycznych we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz zajmuje się twórczością kompozytorską.

Michał Poczobut

Muzyka i drony

Muzyczną przygodą zajmuję się około 15 lat, na początku było to winylowe granie na imprezach psytrance’owych. Po kilku letniej przerwie zająłem się tworzeniem własnej muzyki ma instrumentach elektronicznych. Zbudowałem własne studio w którym współpracuję z lokalnymi artystami a także produkuję dźwięk i muzykę pod zadania promocyjne, reklamowe oraz swoje pomysły. Muzycznie moja muzyka zatacza od ambientu, dubu po jazz, psychodelę i minimalne techno. Poza solową działalnością udzielam się w dwóch projektach muzycznych. Jako Pan Syndyk wspólnie z Arkadiuszem Romanowskim oscylujący wokół szeroko pojętego eksperymentalnego electro oraz niegdyś Lost Soundtrack Collective jako psychodeliczno post rockowy projekt z gitarzystą Michałem Kwiatkowskim.”

Dołącz do muzyków.

Wszystkich operatorów zachęcamy, aby wzięli swoje maszyny, ponieważ widownia z dronami będzie mogła  współtworzyć utwór.

Zachęcamy także do udziału w Micro Drone Race.