Międzynarodowy festiwal filmów  i technologii dronowych Legnica 2018

Operatorów i fanów BSP, a także samego Drone Film Festival Wrocław czekają małe zmiany 🙂 Uchylamy pierwszego rąbka tajemnicy na temat tegorocznej edycji festiwalu. Dotychczasowe Gale Finałowe Drone Film Festival Wrocław 2016 i 2017 odbyły się w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. W tym roku zapraszamy Was na…już 3.edycję Drone Film Festival Legnica 2018, w pobliżu (ok.60 km) Wrocławia. 

Dlaczego Legnica?

Miasto Legnica od dawna stawia na nowe technologie, za co już w 2015 roku otrzymało tytuł Inteligentnego Miasta Roku. Tworzy też korzystne warunki do rozwoju biznesu związanego z najnowszymi trendami. Przykładem tego jest budowa nowoczesnego centrum badawczo-rozwojowego przez firmę Ritex Logistic na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W centrum prowadzone będą m.in. prace nad zastosowaniem dronów. Bezzałogowe statki powietrzne stały się również filarem promocji Legnicy. Wykorzystuje się je m.in. do robienia zdjęć i filmów promocyjnych miasta. Efektem tego jest projekt „Legnica z nieba”, który ruszył w 2018 roku. W ramach inauguracji został wydany miejski kalendarz z dronowymi zdjęciami miasta, a operatorami dronów są legniczanie.

Zapraszamy na oficjalny portal Legnica – z nią zawsze po drodze 🙂 

Najważniejsze pytanie – kiedy Drone Film Festival 2018?

Zarezerwujcie sobie 2-3 listopada 2018 na moc wrażeń dronowych w Legnicy.

Festiwal Filmów Dronowych Legnica 2018

Drone Film Festival Legnica 2018

 

Finał Drone Film Festival Legnica 2018 odbędzie się w sobotę 3 listopada. Śledźcie naszego fanpage’a, żeby być na bieżąco. 

Zapraszamy i do zobaczenia! 🙂